Strefa Tenisa

——
Klub posiada Licencję Polskiego Związku Tenisowego a wszyscy trenerzy i instruktorzy pracujący w Klubie posiadają odpowiednie kwalifikacje i licencje.

Otwarte codziennie

07:00 - 22:00

Zadzwoń do nas

Tenis w Górze Kalwarii

Zajęcia

Klub posiada Licencję Polskiego Związku Tenisowego a wszyscy trenerzy i instruktorzy pracujący w Klubie posiadają odpowiednie kwalifikacje i licencje. Kadra trenerska cały czas podnosi swoje umiejętności i doskonali w profesji.

Nasza oferta skierowana jest zarówno dla osób, które grają w tenisa, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Zajmujemy się profesjonalnym szkoleniem na poziomie amatorskim i zawodniczym. Oferujemy zajęcia indywidualne oraz grupowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dostosowujemy poziom i intensywność gry do zawodników i ich oczekiwań, od zajęć rekreacyjnych raz w tygodniu po intensywne zajęcia treningowe i sekcję tenisową dla osób chcących startować w turniejach amatorskich lub dzieci chcących rozpocząć przygodę zawodniczą z tenisem.

Prowadzimy zajęcia zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Tenisowego oraz programami:

  • TENIS 10
  • TENIS Express
  • Prowadzimy również Ligę Tenisową (Panowie / Panie)
  • oraz organizujemy Turnieje Tenisowe

Kadra

Nasza kadra trenerska to licencjonowani trenerzy i instruktorzy tenisa również z przeszłością zawodniczą, którzy zainspirują Cię do uprawiania tego pięknego sportu, a jednocześnie nauczą właściwej techniki i taktyki gry. Nasi trenerzy cały czas podnoszą swoje umiejętności pod okiem Pawła Straussa – trenera klasy międzynarodowej, który od lat z sukcesami pracuje z zawodnikami ATP i WTA.

Marcin Piliszek

Koordynator Tenisa w Klubie

Trener II klasy, PZT/ITF Coaching. Na swoim koncie ma kilka wygranych turniejów WTK oraz wygraną w plebiscycie na sportowca roku ziemi Wareckiej. Pasjonat tenisa ze świetnym podejściem do zawodników i dopasowaniem do ich potrzeb. Dużo uwagi poświęca doskonaleniu techniki i taktyki gry zawodników.

Mateusz Parśniak

Licencjonowany instruktor

Mateusz jest licencjonowanym instruktorem tenisa PZT/ITF Coaching. Swoją przygodę z tenisem zaczął w wieku 12 lat. Uwielbia prowadzić zajęcia z dziećmi i obserwować proces budzenia się w nich pasji do tenisa. Specjalizuje się w tenisowym rozwoju dzieci i młodzieży, prowadzi również zajęcia dla dorosłych.

Jędrzej Wojciechowski

Licencjonowany instruktor

Jędrzej w tenisa gra od 19 lat. Licencjonowany instruktor tenisa. Posiada również certyfikat trenera personalnego REPs Polska. W wolnych chwilach biega i trenuje street workout. W naszym klubie Jędrzej odpowiada również za serwis i naciąganie rakiet tenisowych.

Maciek Cepiak

Licencjonowany instruktor

Licencjonowany Instruktor Tenisa PZT, Instruktor Windsurfingu, instruktor narciarstwa alpejskiego. Tenis to jego pasja. Stawia na trening metodyczny i dużo gry podczas zajęć. Jest również dobrym sparingpartnerem dla osób zainteresowanych przygotowaniem pod zawody lub intensywną grę.

Paweł Strauss

Doradca naszego klubu

Były zawodnik, a przez kilkadziesiąt lat trener tenisa klasy międzynarodowej, który z sukcesami pracował z zawodnikami ATP i WTA klasy światowej. Dzięki takiemu wsparciu jesteśmy w stanie wspierać młode talenty i ich rodziców w prawidłowym rozwoju tenisowym i budowaniu solidnych fundamentów dla przyszłych karier.

Korty

Nasze korty zbudowane są w najnowszej technologii mączki syntetycznej. Posiadają certyfikat ITF Court Pace  Classification Programme Kategorii 1.

Korty są pokryte powłoką transcendentną co pozwala grać za dnia bez sztucznego oświetlenia. Wieczorami zaś korty są doświetlane lampami LED umieszczonymi na bokach hal co gwarantuje, że nie oślepiają graczy.
Latem – dzięki podnoszonym kotarom bocznym i tylnej zapewniamy dodatkową wentylację. Zimą – korty są odseparowane dodatkową powłoką zapewniającą minimalizację ubytku ciepła i indywidualnie ogrzewane

Odczucia z gry na naszym korcie są jak na zwykłej maczce, ale nasz kort:

  • nie brudzi
  • daje regularne odbicie piłki
  • nie ma poślizgu piłki na liniach
  • jest dużo bardziej przyjazny dla stawów

Kort Wimbledon

Na naszym obiekcie oferujemy dodatkowo kort na sztucznej trawie z certyfikacją Court Pace  Classification Programme ITF Kategorii 4.

Hala na tym korcie ma zwiększone dobiegi boczne i tylny co zapewnia lepszy komfort gry dla graczy preferujących wymiany z głębi kortu. Hala ma aż 12,5 m wysokości co dodatkowo gwarantuje, że wysokie loby nie będą trafiały w sufit.

AIR.WALL - ścianka tenisowa

Nasz klub oferuje również innowacyjną, pneumatyczną ściankę tenisową Air.Wall przeznaczoną zarówno do treningu indywidualnego jak i w parach.

Nie masz z kim zagrać? Chcesz doskonalić indywidualne umiejętności i technikę? Wypróbuj naszą ściankę tenisową!

Cennik usług - Strefa Aktywności

Kliknij przycisk poniżej, aby sprawdzić cennik.

Rezerwacja kortu tenisowego

Kliknij przycisk poniżej, aby przejść do kalendarza rezerwacyjnego. Nasz system rezerwacyjny w łatwy i intuicyjny sposób pozwoli zarezerwować dogodny wolny termin wynajmu kortu tenisowego w naszej Strefie Aktywności w Górze Kalwarii.

Sport w Górze Kalwarii

Sprawdź wszystkie nasze aktywności

Strefa Tenisa

Strefa Gym & Fitness

Strefa Piłki Nożnej

Wyszukaj zajęcia

Partnerzy